Český svět 

Hlavní menu
Domů
Zajímavé weby
Hledat
Chystáme
Kontaktujte nás
Pozvali nás
Otázky, odpovědi a ohlasy
Nejnovější zprávy
Splácím dluh
Inzerce
Inzerce
Odkaz na inzerci

Poslední zprávy

Posezení u kamen Tisk E-mail

K tradičnímu posezení u kamen se sešly 11. prosince 2018 v připravovaném památníku české školy v Dlouhé ulici ve Větrově naše členky a příznivkyně. A nemohlo být jinak, že se hlavní téma rozhovoru točilo kolem školy. Proč by také ne, když ještě nedávno měly všechny ke škole blízký vztah. Všechny jako žákyně, některé jako učitelky. A bylo to vlastně nedávno. Věkový průměr přítomných byl sotva 70 let.

 

 

 

Hlavní slovo měla pochopitelně paní Marie Hnátnická (Bártlová), která se v tomto domku narodila a letos zde také oslavila své 92. narozeniny. Celý svůj život učila na základní škole a začínala právě zde ve Větrově. (To tu ještě byla škola.) Přítomné dámy se shodly, že na školském systému není až tak nutné mnoho měnit, ale vyměnit by bylo třeba děti. Jsou nezvedené, zlobivé, sprosté, agresivní – no prostě! A někteří jejich rodiče jsou ještě horší.

 

 

 

Kachlová kamna krásně hřála, dříví praskalo, vonělo jehličí a pohoda pro vzpomínání byla prostě dokonalá. Takže brzy zase nashledanou.

 

 

 

M. Bártlová na obrázku pod plechovými rybičkami. Ty kdysi vyráběly děti při školních pracích v dílně – že je zrušili, byl taky nesmysl…

 

< Předch.   Další >
Hledat
Statistika
Návštěvníků: 562921
Kdo je Online
Právě zde jsou
Hosté : 48

Nejvíce čteno

CeskySvet.info


Milan Maršálek - Facír | Baltská 42 | 460 14 Liberec XIV | tel.: 485124394, 603903238 | IČO: 13788914 | e-mail:
ceskysvet@seznam.cz


*