Český svět 

Hlavní menu
Domů
Zajímavé weby
Hledat
Chystáme
Kontaktujte nás
Pozvali nás
Otázky, odpovědi a ohlasy
Nejnovější zprávy
Splácím dluh
Inzerce
Inzerce
Odkaz na inzerci

Poslední zprávy

Jéžišek ve Větrově Tisk E-mail

Vánoční setkání spolužaček a kamarádek v naší pobočce ve Větrově, Dlouhé ulici mělo hřejivou náladu. Setkávají se zde totiž nejen sousedky, ale i někdejší učitelky. Vzpomínaly, jak ještě nedávno lezly přes plot, a dnes jim dělá problém přelézt příkop. Ale na setkání ho překročily všechny.

Domeček v Dlouhé ulici slouží jako neformální – dnes bychom řekli komunitní – centrum. Historicky je spjatý s narozením paní Marie Hnátnické (rozená Bártlová)v roce 1926, která po skončení školy pak začínala jako učitelka v nedaleké národní škole ve Větrově. Poté dvacet let učila v ZŠ Bělíkova ve Frýdlantě a dále ve škole v Liberci. Její přítomnost je vždy příležitostí k hezkému vyprávění o mojich dětech.

Tato někdejší učitelka má doma několik desítek dětských suvenýrů. Další dostala i letos k Jéžíšku (viz foto). Ona si s nimi povídá jako kdysi s dětmi. Pak se mnozí její bývalí žáci diví, že při setkání ve městě, si vzpomene, kde seděli, jak zlobili, nebo že byli šikovní. Tak ať máte i vy šikovný rok 2018.

 

< Předch.   Další >
Hledat
Statistika
Návštěvníků: 562899
Kdo je Online
Právě zde jsou
Hosté : 28

Nejvíce čteno

CeskySvet.info


Milan Maršálek - Facír | Baltská 42 | 460 14 Liberec XIV | tel.: 485124394, 603903238 | IČO: 13788914 | e-mail:
ceskysvet@seznam.cz


*