Český svět 

Hlavní menu
Domů
Zajímavé weby
Hledat
Chystáme
Kontaktujte nás
Pozvali nás
Otázky, odpovědi a ohlasy
Nejnovější zprávy
Splácím dluh
Inzerce
Inzerce
Odkaz na inzerci

Jasmín čili pustoryl Tisk E-mail

Většina z nás tuší, jak vypadá jasmín. Nejen kvůli někdejší opěvované lavičce víme, že je to větší keř, který má bílé květy a na konci jara hezky voní. Jenomže je to prý složitější. Takže musím přihlédnout k názoru odborníků a připustit, že jasmín není jasmín, ale je to pustoryl, tedy keř původem z jižní Evropy, který se u nás tak rozšířil, že je tu vlastně už doma. U nás se vyskytuje v několika odrůdách a s různými názvy. Já mám na mysli ten obecný (Philadelphus coronarius) čili věncovitý.

 

 

 

Jasmín v Dolní Řasnici většinou rozkvétá před koncem června. V Praze je to už začátkem měsíce, a jak se u nás říká „v kraji“ asi tak uprostřed června. Je to vlastně takové upozornění, že už opravdu začíná léto. Letos zde jasmíny rozkvetly 16. června 2017 a nasadily velmi bohatý květ. S ohledem na horké počasí však na konci měsíce už všechno odkvetlo.

Někteří podle toho usuzují, že bude silná zima, myslím, že jisté je jen jedno – bylo hodně teplo a sucho. Pro ty, kdo jasmín nestihli, posílám malý obrázek.

< Předch.   Další >
Hledat

CeskySvet.info


Milan Maršálek - Facír | Baltská 42 | 460 14 Liberec XIV | tel.: 485124394, 603903238 | IČO: 13788914 | e-mail:
ceskysvet@seznam.cz


*