Český svět 

Hlavní menu
Domů
Zajímavé weby
Hledat
Chystáme
Kontaktujte nás
Pozvali nás
Otázky, odpovědi a ohlasy
Nejnovější zprávy
Splácím dluh
Inzerce
Inzerce
Odkaz na inzerci

Vajíčkovník 2016 Tisk E-mail

Zveme vás na 13. ročník unikátní lidové slavnosti
Dolní Řasnice, 26. března 2016 – bílá sobota
Vajíčkovník 2016
Strom splněných přání· ·Zaženeme Zimu!

Zveme na 13. ročník unikátní lidové slavnosti. Na strom Vajíčkovník zde věší vajíčka, která symbolizují přání pro letošní rok. Pořadatele zaručují, že se přání určitě vyplní – vždyť to funguje už tolik let. (Pokud náhodou ne, můžete příští rok pokus opakovat.)

Ve 13.30 hodin (po příjezdu vlaku) se shromažďuje průvod masek pod nádražím v Dolní Řasnici. Masky mají vyjadřovat vše, čeho se bojí Zima. Tedy květiny, zeleň, zvířátka, ptáky…K tomu dělají rámus řehtačkami, klapačkami, pokličkami, bubny… Přijďte i vy obohatit průvod a navrhněte k ocenění nejhezčí dětskou masku a nejhezčí masku dospělého.

Strom se zvedá před 15.00 hod ve statku (budovaný skanzen) Český svět za kapličkou Domov.

Od 12.00 hod. je přístupný areál-skanzenu.

Průvod jde obcí a kolem polí, takže jsou vidět koně, kozy, ovce, hnízdo čápů. V průvodu bývají i jezdci na koních. Na cestě jsou občerstvovací stanice, kde účastníci dostanou zdarma něco na zahřátí, děti sladkosti.

Na strom Vajíčkovník příchozí věší vajíčka. V kulturním programu bude pro děti divadlo Jarmily Enochové, folkař Petr Randus i další hosté.

Na statku je prodej občerstvení, sladkostí, velikonočního pečiva, keramiky. Slavnost je místem setkání přátel z různých míst Liberecka, sběratelů suvenýrů. Je také místem, kde lze získat potvrzení o účasti ve hře Tajný posel vévody Valdštejna.  Akce je přístupná pro prodejce drobného zboží. Slavnost končí kolem 18. hodiny.

Vstupné se neplatí. Náklady hradí členové Český svět, z.s., kteří Vás zvou na návštěvu, bez ohledu na počasí – Zimu zaženeme!.

Dotazy na: , nebo telefon: 603903238

  

< Předch.   Další >
Hledat

CeskySvet.info


Milan Maršálek - Facír | Baltská 42 | 460 14 Liberec XIV | tel.: 485124394, 603903238 | IČO: 13788914 | e-mail:
ceskysvet@seznam.cz


*