Český svět 

Hlavní menu
Domů
Zajímavé weby
Hledat
Chystáme
Kontaktujte nás
Pozvali nás
Otázky, odpovědi a ohlasy
Nejnovější zprávy
Splácím dluh
Inzerce
Inzerce
Odkaz na inzerci

Zachraňme aleje Tisk E-mail

Zhruba před rokem se u silnice z Raspenavy ke Krásnému Lesu objevila tato cedule. Trochu mě překvapila slušnost Libereckého kraje, ale díky. V září jsem se však dozvěděl, že tímto způsobem Liberecký kraj projednal s veřejností přípravu investice za 100 mil E, tedy asi 270 milionů korun.

V rámci této investice bude vykáceno téměř 1000 stromů, mj. celá Raspenavská alej, rozšířeny komunikace, aby kamiony mohly plynule projíždět nejen kolem školy v Dolní Řasnici, ale i přes Srbskou do Polska. Tato obrovská investice prý přinese snížení nezaměstnanosti v okolí, rozvoj turistiky a bude prý pro nás doslova požehnáním.

Podobným velkolepým projektem z evropských fondů jsou termální lázně v Chrastavě (v dražbě), geotermální centrum z kostela v Liberci (nedokončeno, omítka opadává a zúčastnění jsou stíháni soudně) i centrum třídění plastů a textilu v Dolní Řasnici (bývalá textilka zmizela a po řadě požárů Němci odpadky odvezli).  Předtím jsme ale slyšeli, že všechno je v pořádku – dokonce ani těch kamionů s odpady si nikdo nevšiml.

Za sebe, občanské sdružení Český svět a více než 200 příznivců našeho sdružení, říkám, že dosud nebylo projednáno nic.

Proto jsem inicioval spolu s dalšími odborníky a zdejšími sousedy petici na podporu řádného projednání navrhovaného projektu. Chceme, aby skutečně nejširší veřejnost věděla, oč jde, aby bylo zajištěno, že v případě nezdaru a chyb jiných neponesou následky jen ti, kteří zde žijí.                                                         

 Milan Maršálek, starosta občanského sdružení Český svět, Dolní Řasnice

 

< Předch.   Další >
Hledat

CeskySvet.info


Milan Maršálek - Facír | Baltská 42 | 460 14 Liberec XIV | tel.: 485124394, 603903238 | IČO: 13788914 | e-mail:
ceskysvet@seznam.cz


*